O tym co, jak i dlaczego pakujemy ... 0

Plantuli to nie tylko sklep z kosmetykami naturalnymi i wegańskimi. Jedną z misji jaka nam przyświeca, jest oczywiście promocja naturalnej pielęgnacji skóry, ale to nie wszystko.

W prowadzeniu sklepiku online równie ważne jest opakowanie. A ideałem jest opakowanie, które nie będzie szkodzić środowisku. Tak też staramy się czynić.

Przede wszystkim, w naszym asortymencie, znaczna ilość produktów  to kosmetyki w szklanym opakowaniu.

Jak choćby marka Iossi lub Zapach Ciszy

A Shy Deer poszedł o  jeden krok dalej i pięknie połączył szklane słoiczki swoich kremów z drewnianym wieczkiem.  To opakowanie robi wrażanie.

Pamiętajcie, że każdemu szklanemu opakowaniu można dać drugie życie. Może to być pojemniczek na guziki, biżuterię, może mały wazonik lub doniczka ? Tak naprawdę ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Marka Nested (tak, tak… to ta od cudnych szczotek) wszystkie swoje produkty pakuje w kartonowe pudełka lub lniane woreczki. Te drugie są szczególnie atrakcyjne, ponieważ zabezpieczają Waszą szczotkę przed kurzem, a także taki woreczek można wykorzystać ponownie do przechowywania różnych przedmiotów .

Kiedy pakujemy Wasze zamówienia staramy się robić to najpiękniej jak potrafimy . Wierzcie nam, że nie jest łatwo zapakować coś szklanego, jednocześnie estetycznie i bezpiecznie, tak by paczuszka dotarła do Was w jednym kawałku ;)  Od siebie, poza naszym sercem i wdzięcznością , dodajemy kartonowe pudełko wypełnione bibułą i wełną drzewną. Może się zdarzyć, że podczas któregoś z kolei Waszego zamówienia, to wypełnienie będzie wyglądać inaczej. Dlaczego ? A to dlatego, że wykorzystujemy w Waszych paczkach również te wypełnienia, które docierają do nas w naszych zamówieniach od producentów. Staramy się ograniczyć produkcję śmieci do niezbędnego minimum.

Oczywiście, zdarza się nam zapakować zamówienie w kurierską folię, ale tylko wtedy, kiedy warunki atmosferyczne są niekorzystne i istnieje ryzyko, że paczka po prostu przemoknie i zostanie zniszczona. Ostatnie czego byśmy chciały to uczucie zawodu , jakie by Was spotkało z tego powodu. Dajemy z siebie wszystko, by jednocześnie chronić środowisko, ale również uszanować Was i Wasze pieniądze.

Rezygnujemy z takiego rozwiązania kiedy tylko możemy. Wtedy, kartonowe pudełko z Waszym zamówieniem jest owijane w szary, ekologiczny papier i zabezpieczone ozdobną, papierową taśmą. W całym tym procesie chodzi nam również o to, by pudełko, w którym mieszczą się Wasze kosmetyki, można było jeszcze wykorzystać ;) I wiemy, z pewnych źródeł, że Wam się to udaje. Z naszej strony macie zapewnienie, że nasze podejście do pakowania zamówień, to nie tylko trend, którym warto podążać, ale szczera troska o to, by naturalność zachować na naszej planecie tak długo jak tylko się da.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl